Czy drewno jest trendy?

aną jednak z nami na dłużej. Jeśli szukasz rozwiązania na lata i nie chcesz wymieniac mebli często, to będzie to także rozwiązanie ekonomiczne - meble drewniane są znacznie bardziej trwałe, trudniej ulegają mechanicznym uszkodzeni

Czy drewno jest trendy?

Drewno kontra inne materiały w meblach

Drewniane meble - jakość, ponaczasowość, styl - trzeba dodać coś więcej? Oczywiście są zazwyczaj droższe, niż meble z innych materiałów, zostaną jednak z nami na dłużej. Jeśli szukasz rozwiązania na lata i nie chcesz wymieniac mebli często, to będzie to także rozwiązanie ekonomiczne - meble drewniane są znacznie bardziej trwałe, trudniej ulegają mechanicznym uszkodzeniom. Poza tym można tanio i łatwo nadać im nowego wyrazu - można je wielokrotnie malowac i szlifować, dostosując do zmiany stylu naszego mieszkania. Poza tym wyglądają ogólnie znacznie lepiej - nie trzeba być znawcą, zeby odróżnić meble drewniane, od tych z gorszych materiałów.


Twardość zależy od gatunku drzewa z

Mierzona jest oporem stawianym przez drewno podczas wciskania stalowej kulki o ściśle określonej wielkości. Twardość zależy od gatunku drzewa, z którego drewno pochodzi. Do gatunków twardych należą między innymi: modrzew, robinia akacjowa czyli grochodrzew (nazywany błędnie akacją), buk, dąb, grab, jesion, jawor, wiąz. Do najbardziej miękkich: lipa, olcha, osika, topola. Drewno miękkie jest znacznie łatwiejsze w obróbce, stąd często jest używane przez rzeźbiarzy (np. ołtarz w kościele Mariackim w Krakowie jest wyrzeźbiony z lipy).
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Drewno_(technika)


Drewno ? surowiec drzewny otrzymywany ze

Drewno ? surowiec drzewny otrzymywany ze ściętych drzew i formowany przez obróbkę w różnego rodzaju sortymenty. Zajmuje przestrzeń pomiędzy rdzeniem a warstwą łyka i kory. Pod względem technicznym drewno jest naturalnym materiałem kompozytowym o osnowie polimerowej wzmacniany ciągłymi włóknami polimerowymi, którymi są podłużne komórki zorientowane jednoosiowo. Z powodu łatwości pozyskiwania, stosunkowo niewielkich wymagań technologicznych podczas obróbki oraz z uwagi na inne zalety drewno stanowi powszechnie wykorzystywaną grupę materiałów konstrukcyjnych w technice; może być stosowane w postaci drewna litego lub w formie przetworzonej w postaci tzw. tworzyw drewnopochodnych. Drewno, w postaci ścieru, stanowi podstawowy składnik papieru. Może być również wykorzystywane jako paliwo do celów przemysłowych, technicznych, gospodarczych. Na świecie występuje od 30 000 do 40 000 gatunków roślin drzewiastych, z których około 4000 ma potencjalne lub rzeczywiste znaczenie użytkowe. W literaturze technicznej i naukowej dość dobrze opisano właściwości techniczne około 1500 gatunków, spośród których mniej więcej 500 jest przedmiotem światowego handlu.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Drewno_(technika)