Kiedy nie mamy czasu na opiekę nad seniorem

ybko o domach seniora. Najstarsi członkowie rodziny ? jak się nimi opiekować? Opieka nad osobami starszymi to dla najbliższych członków rodziny naturalna konsekwencja wynikająca z upływającego czasu. Zaopiekowanie się matką lub oj

Kiedy nie mamy czasu na opiekę nad seniorem Niewiele osób ma czas na opiekę nad seniorem i mimo, że bardzo często mowa o naszych rodzicach to musimy zagwarantować im opiekę. Z tego powodu powstają domy starców takie jak . Na szybko o domach seniora.

Najstarsi członkowie rodziny ? jak się nimi opiekować?

Opieka nad osobami starszymi to dla najbliższych członków rodziny naturalna konsekwencja wynikająca z upływającego czasu. Zaopiekowanie się matką lub ojcem w sędziwym wieku lub też innym członkiem rodziny jest poniekąd obowiązkiem spoczywającym na młodszych pokoleniach.

Jak opiekować się osobami starszymi? Przede wszystkim, ważne jest zrozumienie, że osoba starsza ma swoje przyzwyczajenia. Wprowadzanie w jej życie nowych, niewygodnych dla niej zasad może się źle skończyć. Jeśli planujemy zmienić coś w życiu starszej osoby to warto na pewno dokonywać drobnych zmian. Warto na pewno pamiętać także o trosce i konieczności rozmowy z osobą starszą. Ludzie w sędziwym wieku bardzo często czują się osamotnieni w związku z tym, że na przykład mieszkają sami.


Wikipedia i definicja zawodu pielęgniarki

Pielęgniarka (w odniesieniu do mężczyzn stosuje się formę pielęgniarz) ? samodzielny, medyczny zawód z grupy specjalistów do spraw zdrowia. Sprawuje opiekę medyczną nad pacjentem (m.in. pielęgnacja pacjenta, podawanie leków, wykonywanie zastrzyków, wlewów dożylnych), asystuje lekarzowi w czasie zabiegów, operacji, wykonuje samodzielne działania w zakresie diagnostyki, leczenia i rehabilitacji medycznej, a także wykonuje zlecenia lekarskie. W przypadku, gdy pielęgniarka uzna zlecenie za błędne zobowiązana jest odmówić jego wykonania. Zajmuje się także szeroko rozumianą edukacją zdrowotną i promocją zdrowia.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Pielęgniarka


Wikipedia i starość

Granica między wiekiem średnim człowieka a starością jest płynna i zmieniała się w ciągu wieków. W czasach prehistorycznych ludzie dożywali 30 (Neandertalczyk z Krapiny) - 35 lat (szkielety z Sima de los Huesos w Atapuerca)1. W starożytności człowiek 35-40-letni był uważany za człowieka starego. Średnia długość życia, a co za tym idzie "granica" starości na świecie bardzo wydłużyła się w XVIII, XIX oraz XX wieku, wraz z poprawą warunków życia, rozwojem medycyny oraz upowszechnieniem takich wynalazków jak np. kanalizacja, które podwyższały poziom higieny, oraz wynalezieniem szczepionek, które zapobiegały chorobom (zob. też oczekiwana dalsza długość trwania życia).

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Starość