rekuperacja gdańsk

Rozbudowanie działania systemu grzewczego z pewnością przyniesie spore oszczędności, jedną z dobrych propozycji jest .
Co trzeba wiedzieć o grzaniu?

Rekuperacja w domach

W układach wentylacji mechanicznej lub klimatyzacji w nowoczesnych budynkach, w tym także w domach jednorodzinnych, stosuje się rekuperację ciepła w celu zmniejszenia zużycia energii oraz dobowej stabilizacji temperatury wnętrz.

Wykorzystane ciepłe powietrze lub woda (na odpływach do kanalizacji) oddaje energię do układu, w którym ogrzewane jest świeże powietrze lub czysta woda.

Najprostszym rozwiązaniem stosowanym w układach wentylacyjnych jest rekuperator, tj.

wymiennik krzyżowy.
W bardziej zaawansowanych układach klimatyzacyjnych energia odzyskiwana jest z powietrza przez wymienniki ciepła w postaci paneli sufitowych.
Stosowane są też układy buforujące i przechowujące energię cieplną.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Rekuperacja

Ucieczka ciepła

Energetyczna wydajność cieplna budynku determinuje jego zdolność do gromadzenia i utrzymywania ciepła.
Jego optymalizacja pozwala zwiększyć skuteczność naszego ogrzewania, przez co rachunki za ogrzewanie będą niższe. Identyfikacja problemów z izolacją budynku nie jest zadaniem prostym, zwłaszcza jeżeli ktoś w ogóle się tematem nie interesuje.

Takie poszlaki jak wilgoć na ścianach czy oknach lub wrażenie przeciągu mogą z powodzeniem wskazać nam miejsca mostów termicznych, gdzie ciepło najbardziej ucieka z budynku.

Rekuperacja ciepła

rekuperacja gdańsk Rekuperator to dobry sposób na oszczędności, ponieważ pomaga minimalizować straty ciepła. Jako, że jest wiele rodzajów rekuperacji dobrze jest skonsultować się z odpowiednią firmą, która zajmuje się tym tematem.

Wykonają odpowiednie pomiary oraz doradzą najlepsze rozwiązanie w danym budżecie. Urządzenie i jego montaż mogą na początku wydawać się drogie, jednak z czasem inwestycja z pewnością się zwróci.

Idealnym połączeniem do rekuperacji są odnawialne źródła energii lub pompa ciepła.
.
Dodane: 31-01-2016 08:09

Tagi: Uncategorized dom gdańsk usługi ogrzewanie rekuperacja

Widok do druku:

rekuperacja gdańsk