O nieruchomościach - kupić, czy wynająć? Jak nie popełnić błędu?

kiej wyceny przed ustaleniem wysokości składek ubezpieczeniowych i wysokości odszkodowania za ewentualne zniszczenia. Kolejnym momentem, kiedy ubiegają się o wycenę swojego domu jest jego zniszczenie przez jakieś czynniki zewnętrz

O nieruchomościach - kupić, czy wynająć? Jak nie popełnić błędu? rzeczoznawca majątkowy Gorlice

Wycena domów dla ubezpieczyciela

Wycena domów zlecana jest przez ich właścicieli najczęściej przed ich sprzedażą. Zdarza się również, że decydują się na przeprowadzenie takiej wyceny przed ustaleniem wysokości składek ubezpieczeniowych i wysokości odszkodowania za ewentualne zniszczenia. Kolejnym momentem, kiedy ubiegają się o wycenę swojego domu jest jego zniszczenie przez jakieś czynniki zewnętrzne, które wprawdzie objęte są ubezpieczeniem, ale ubezpieczyciel zaczyna robić problemy z wypłatą odszkodowania lub ustala zbyt niską kwotę takiego odszkodowania. Zdarzają się również sytuacje, że w nowym domu stwierdzane są jakieś problemy powstałe wskutek nieprawidłowego wykonania prac budowlanych, wówczas jego właściciele dokonują wyceny domu w ramach składania reklamacji.


Czy wiesz za ile sprzedać swoje mieszkanie

Jeśli chcesz sprzedać mieszkanie, ale kompletnie nie wiesz jak je wycenić - warto skorzystać z pomocy profesjonalnego rzeczoznawcy. Dlaczego mówię o rzeczoznawcy, a nie o biurze nieruchomości? W biurach nieruchomości wyceny niestety często odbywają się "na oko", a obecnie agentem nieruchomości może zostać praktycznie każdy - czyli osoba bez doświadczenia w tym zawodzie. Jednak przestrzegam przed generalizowaniem - na rynku działałają dobre agencje, które współpracują z rzeczoznawcami, i którym naprawdę zależy na tym, by Twoje mieszkanie sprzedało się po korzystnej cenie. Zasadniczo - nie warto na własną rękę podejmować się oszacowania wartości swojego mieszkania.


Wikipedia - rzeczoznawca:

Rzeczoznawca to tytuł przyznawany na podstawie odpowiednich przepisów szczególnych, osobom o wysokich kwalifikacjach i odpowiednio dużym, udokumentowanym doświadczeniu w określonej dziedzinie i specjalności zawodowej.

Wykonywanie rzeczoznawstwa w określonej dziedzinie wiąże się często z podjęciem znacznych zobowiązań i przyjęciem na siebie określonych obciążeń wynikających z przepisów, np. obowiązek wykonywania funkcji biegłego sądowego i inne. To także olbrzymia odpowiedzialność. Do rzeczoznawcy zwracają się zleceniodawcy najczęściej w trudnych sytuacjach, często kryzysowych, awariach, sprawach spornych i katastrofach. Od opinii rzeczoznawcy nie tylko zależy los znacznego majątku prywatnego i publicznego (znacznej wartości), ale też zdrowie i życie ludzi.

Potoczne i definiowane w encyklopediach popularnonaukowych oraz słownikach znaczenie słowa rzeczoznawca jest zdecydowanie mniej formalne i odnosi się ogólnie do specjalisty, eksperta, który pełni funkcje doradczą, wykonuje opinie (np. prawne, ekonomiczne, budowlane ? opinię może wydać inżynier, który nie posiada tytułu rzeczoznawcy, i inne) lub orzeczenia w sprawach spornych.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Rzeczoznawca