O podejmowaniu decyzji związanej z wzięciem kredytu

ystej dla nieruchomości jej nie posiadających lub przy wydzieleniu odrębnego lokalu w nieruchomości. Ubezpieczenie od zdarzeń losowych z cesją praw z polisy na bank kredytujący (niezbędna w całym okresie kredytowania w odróżnieni

O podejmowaniu decyzji związanej z wzięciem kredytu

Jakie są koszty kredytu hipotecznego?

Prowizja bankowa.
Ustanowienie hipoteki (wpisem w księdze wieczystej prowadzonej przez sąd).
Koszty notarialne.
Założenie księgi wieczystej dla nieruchomości jej nie posiadających lub przy wydzieleniu odrębnego lokalu w nieruchomości.
Ubezpieczenie od zdarzeń losowych z cesją praw z polisy na bank kredytujący (niezbędna w całym okresie kredytowania w odróżnieniu od ubezpieczenia kredytu ? tylko do momentu ustanowienia hipoteki).
Ubezpieczenie na życie z cesją na rzecz banku (coraz częściej i chętniej stosowane przez banki).


Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Kredyt_hipoteczny#Koszty_zwi.C4.85zane_z_kredytem_hipotecznym


Niezależny doradca

Decyzje finansowe bardzo często należą do jednych z poważniejszych decyzji podejmowanych przez klientów, dlatego też wybór odpowiedniego doradcy finansowego jest niezwykle istotny. Wielu doradców oferuje swoje usługi indywidualnie. Jak wiadomo, wiąże się z tym ryzyko, ale z drugiej strony wybór niezależnego doradcy może mieć także swoje zalety. Do korzyści płynących z takiego wyboru należy na przykład mniejsza prowizja, jaką trzeba zapłacić za pośrednictwo doradcy finansowego jako przedstawiciela klienta w instytucji bankowej. Z drugiej strony wybierając usługi niezależnego doradcy możemy łatwiej zostać oszukani, ponieważ nie możemy w satysfakcjonującym stopniu sprawdzić jego rzetelności i uczciwości.


O karcie kredytowej

Karta kredytowa ? karta płatnicza, której wydanie jest związane z przyznaniem limitu kredytowego przez wydawcę karty, np. bank. Operacje wykonane przez posiadacza karty rozliczane są w ramach przyznanego limitu.

Zwykle do wydania karty kredytowej nie jest potrzebne posiadanie rachunku płatniczego u wydawcy. Okresowo (co miesiąc) wydawca karty (np. bank) przysyła posiadaczowi karty wyciąg (zestawienie transakcji) z dokonanych operacji wraz z informacjami dotyczącymi spłaty. Limit kredytowy związany z kartą jest zazwyczaj oprocentowany wyżej niż linie kredytowe przyznawane do rachunków bieżących/oszczędnościowo-rozliczeniowych.

Z kartą kredytową związany jest okres bezodsetkowy (grace period). Oznacza to, że jeżeli posiadacz karty spłaci 100% zadłużenia wykazanego przez bank na zestawieniu transakcji to nie zapłaci odsetek od kredytu kartowego. Grace period dotyczy tylko transakcji bezgotówkowych. Od transakcji wypłaty gotówki, np. w bankomatach, odsetki trzeba zapłacić w każdym przypadku (za każdy dzień do dnia wypłaty środków).

Banki mogą naliczać opłaty za posiadanie karty kredytowej nawet w przypadku, jeśli posiadacz karty w ogóle nie korzysta z przyznanego limitu kredytowego1. Motywem zachęcającym klientów do posiadania kart kredytowych są proponowane przez wydawców kart systemy premiowe, np. różnego rodzaju programy punktowe, w których klient za każdą wykonaną kartą kredytową transakcję otrzymuje punkty wymienne na nagrody.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Karta_kredytowa