Odzież medyczna - ważniejsza niż myślisz

ad lekami. Wyznaczeni przez nich specjaliści mogą także zajmować się kontrolowaniem jakości środków przeznaczonych do gabinetów medycznych i dopuszczaniem ich do sprzedaży. Dzięki temu do ogólnego obiegu będą trafiały jedynie najl

Odzież medyczna - ważniejsza niż myślisz

Dopuszczanie do sprzedaży środków dla gabinetów medycznych

Produkcją środków dla gabinetów medycznych zajmują się specjaliści z zakresu medycyny i prowadzenia pracy laboratoryjnej nad lekami. Wyznaczeni przez nich specjaliści mogą także zajmować się kontrolowaniem jakości środków przeznaczonych do gabinetów medycznych i dopuszczaniem ich do sprzedaży. Dzięki temu do ogólnego obiegu będą trafiały jedynie najlepszej jakości środki. Jest to bardzo ważne, ponieważ złej jakości leki mogą doprowadzać do drastycznego pogorszenia się stanu zdrowia osób, które już chorują na poważne schorzenia. Również sprzedaż takich środków jest kontrolowana przez odpowiednie służby. Czuwają one nad tym, żeby wszystkie gabinety medyczne były w stanie kupować dla siebie środki medyczne dzięki temu, że są one sprzedawane w przystępnej cenie.


O rękawiczkach medycznych

Obecnie używa się właściwie wyłącznie rękawiczek jednorazowego użytku. Najczęściej stosowane są niejałowe o różnych rozmiarach, od których się jednak odchodzi ze względu na coraz częstsze przypadki alergii. Alternatywą są rękawiczki winylowe oraz nitrylowe.

Rękawice chirurgiczne to sterylny wariant rękawiczek medycznych. Są one profilowane (nieco inaczej wygląda rękawica dla prawej i lewej dłoni) i przechowywane w oddzielnych opakowaniach z ograniczoną datą ważności. Ich zakładanie wymaga pewnych umiejętności, aby nie dotknąć (i potencjalnie nie zakazić) zewnętrznej części rękawiczki. Używa się ich podczas niektórych zabiegów inwazyjnych ? na przykład operacji czy cewnikowania pęcherza.



Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/R%C4%99kawiczki_medyczne


Wikipedia - o defibrylatorach

Typowy defibrylator składa się z dwóch elektrod oraz jednostki centralnej. Jednostka centralna, zależnie od producenta oraz klasy urządzenia, może znacznie różnić się wyglądem oraz funkcjami:

wielofunkcyjne defibrylatory z dużymi wyświetlaczami, umożliwiającymi odczytywanie przez zespół ratunkowy kolejnych parametrów mierzonych przez urządzenie (EKG, temperatura ciała, ciśnienie tętnicze, saturacja, itp.);
defibrylatory posiadające wyświetlacz jedynie w celu wyświetlenia zapisu EKG;
defibrylatory typu AED ? przeznaczone do użytku ratującego, posiadającego jedynie elementarne przeszkolenie. AED sam analizuje EKG poszkodowanego i wykrywa, kiedy defibrylacja jest wskazana. Najnowsze urządzenia wykorzystują metodę dwufazową, która automatycznie dopasowuje parametry wstrząsu do potrzeb pacjenta. Jeśli pierwszy wstrząs nie przywróci akcji serca, urządzenie podaje następne wstrząsy, zgodnie z zaprogramowaną sekwencją (od 150 J do 360 J). Zwiększa to szanse na uratowanie pacjenta.
Urządzenia tego typu posiadają dwa główne typy elektrod:

elektrody typu "łyżki", wymagające przyłożenia ich przez ratownika;
elektrody przyklejane, nie wymagające innych działań.
Okres ważności elektrod to zwykle 12-36 miesięcy. Okres ważności baterii w urządzeniach AED to 12-60 miesięcy.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Defibrylator