Prawo - dotyczy każdego

a nie tylko na pozyskanie nowych klientów ale i na uruchomienie nowoczesnych narzędzi, które pozwalają na lepszą komunikację pomiędzy klientem a prawnikiem. Ciekawym pomysłem jest tworzenie internetowych formularzy, w których możn

Prawo - dotyczy każdego kancelaria prawnicza Tychy

Jak szybko uzyskać radę prawnika?

Coraz więcej kancelarii prawniczych stara się przenieść chociaż część działalności w wirtualną przestrzeń. Korzystanie z Internetu pozwala nie tylko na pozyskanie nowych klientów ale i na uruchomienie nowoczesnych narzędzi, które pozwalają na lepszą komunikację pomiędzy klientem a prawnikiem. Ciekawym pomysłem jest tworzenie internetowych formularzy, w których można skierować pytanie odnośnie rozmaitych kwestii prawnych. Uzyskanie pomocy prawnej w tym zakresie będzie możliwe w niedługim czasie od otrzymania takiego pytania przez prawnika. Trzeba przyznać, że jest to bardzo szybki i prosty sposób na pozyskanie porady prawnej właściwie w każdej kwestii.


Warto wiedzieć

Prawnik (daw. jurysta) ? osoba naukowo lub zawodowo zajmująca się prawem.

Niektóre systemy prawne wywodzące się z common law jako prawników najniższego stopnia zawodowego uznają także osoby o wykształceniu wyższym humanistycznym, zajmujące się zawodowo prawem. Obecnie jednak w większości krajów świata do wykonywania zawodów mających związek z prawem jest wymagane wyższe, uniwersyteckie wykształcenie prawnicze, a dla wykonywania kluczowych zawodów prawniczych, okresy dodatkowego stażu (aplikacja, asesura).

Prawie wszystkie zawody prawnicze traktowane są jako zawody zaufania publicznego. Tradycyjnie zawód adwokata (radcy prawnego) oraz notariusza (w krajach notariatu europejskiego, tzw. "kontynentalnego") uznawane są za wolne zawody, w związku z czym cechą charakterystyczną jest obowiązkowa lub dobrowolna przynależność osób je wykonujących do samorządu zawodowego. Zasadniczo poza systemem związkowym pozostaje, ze względu na powiązania z władzą publiczną, zawód sędziego i prokuratora.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Prawnik


Jakie prokurator ma obowiązki

Prokurator jest zobowiązany postępować zgodnie ze ślubowaniem prokuratorskim, w służbie i poza służbą strzec powagi sprawowanego urzędu i unikać wszystkiego, co mogłoby przynieść ujmę godności prokuratora lub osłabiać zaufanie do jego bezstronności. W okresie zajmowania stanowiska prokurator nie może należeć do partii politycznej ani brać udziału w żadnej działalności politycznej (ubiegającemu się o mandat posła, senatora albo radnego udziela się urlopu bezpłatnego na czas kampanii wyborczej). Prokurator jest obowiązany stale podnosić kwalifikacje zawodowe. Ustawa nakłada też na prokuratora obowiązek uczestniczenia w szkoleniach i innych formach doskonalenia zawodowego. Prokuratorzy są zobowiązani nie tylko do wydawania prawidłowych postanowień i zarządzeń, ale też do terminowości ich wydawania.

Odpowiedzialność dyscyplinarna prokuratorów jest dwuinstancyjna. W I Instancji orzeka Sąd Dyscyplinarny dla Prokuratorów przy Prokuratorze Generalnym a II instancji Odwoławczy Sąd Dyscyplinarny dla Prokuratorów przy Prokuratorze Generalnym. Od orzeczeń sądu odwoławczego przysługuje kasacja do Sądu Najwyższego. Prokuratorzy-sędziowie sądów dyscyplinarnych są wybierani na okresy 4 letnich kadencji. Przy orzekaniu są niezawiśli i podlegają wyłącznie konstytucji oraz ustawom.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Prokurator#Prawa_i_obowi.C4.85zki