W skrócie o zabiegach medycyny estetycznej

a to między innymi na wygląd naszego ciała. Czasem nie podoba nam się to tak bardzo, że chcemy zrobić wszystko, aby pozbyć się na przykład piegów. Mogą one pojawiać się na rękach, karku, grzbiecie czy jak u większości na twarzy. Z

W skrócie o zabiegach medycyny estetycznej

Usuwamy piegi

Oczywiście zmiany skóry to nic nowego. Cały czas nasze ciało jest narażone na jakieś niewielkie zmiany, które w żaden sposób nie zagrażają naszemu życiu jednak, wpływa to między innymi na wygląd naszego ciała. Czasem nie podoba nam się to tak bardzo, że chcemy zrobić wszystko, aby pozbyć się na przykład piegów. Mogą one pojawiać się na rękach, karku, grzbiecie czy jak u większości na twarzy. Zazwyczaj są one bardzo nieregularne, jeśli chodzi o ich wielkość.

Czasem pieprzyk jest po prostu mało widoczny i nie zwracamy na niego uwagi, lecz w innym przypadku jest on duży i bardzo widoczny co nam osobiście przeszkadza. Piegi najczęściej jaśnieją w porze letniej i co gorsze zaczynają się pojawiać także nowe. Jest to idealna chwila na zastosowanie medycyny estetycznej i pozbycie się niechcianego problemu. Dobre w tym przypadku mogą okazać się peelingi chemiczne, ale właściwym rozwiązaniem będzie wykorzystanie wszystkich dostępnych metod. Wszystko to, co zrobimy będzie, miało wpływ na wygląd naszej skóry tylko tak pozbędziemy się piegów.


Pierwsze operacje plastyczne

Proste techniki plastyczne były znane już w I w.n.e., polegały na zabiegach z oczyma. W XV w. Heinrich von Pfolspeundt opisał zabieg, w którym odnowił nos psu. Podobno wyciął kawałek skóry z jego ramienia i umieścił w okolicach nosa. Jednak wszystkie tak wczesne techniki były niezbyt skuteczne i mogły zakończyć się zakażeniem. W 1827 pierwszy amerykański chirurg plastyczny John Mettauer przeprowadził operację na sobie samym.

Źródło:


Operacje plastyczne - opis z Wikipedii

Chirurgia plastyczna (kosmetyczna lub estetyczna) ? dziedzina medycyny zajmująca się korektą rzeczywistych lub odczuwanych defektów ciała. Związana ściśle z chirurgią dziecięcą, neurochirurgią, laryngologią, okulistyką, traumatologią, ortopedią oraz równie ważnymi jak fizjologia, patologia, immunologia, rehabilitacja, psychologia, psychiatria.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Operacje_plastyczne